Olejek do włosów Davines Ol Oil

Davines Ol OilOlejek do włosów Davines OI Oil polecany jest do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów. Jest produktem profesjonalnym, ponieważ często wykorzystują go fryzjerzy podczas specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych.

Z tego powodu kosmetyku nie można kupić w zwykłych drogeriach, lecz w sklepach z artkułami fryzjerskimi.

Właściwości. Olejek do włosów Davines OI Oil posiada właściwości nawilżające i nabłyszczające. Sprawia, że podczas regularnie przeprowadzanej kuracji włosy stają się coraz ładniejsze, zdrowsze i lśniące. Kosmetyk dba także o wewnętrzną strukturę włosów. Zapewnia wygładzenie, ochronę przed wolnymi rodnikami, promieniowaniem słonecznym i innymi zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Ponadto produkt chroni włosy przed wysuszeniem, zniszczeniem, rozdwajaniem końcówek i elektryzowaniem się. Nałożony na wilgotne włosy przyspiesza suszenie, chroni przed gorącym powietrzem i ułatwia rozczesywanie. Może być używany jako preparat ochronny, stosowany podczas wakacji – zabezpieczy włosy przed działaniem słonej wody morskiej.

Skład. Olejek do włosów Davines OI Oil zawiera dwa podstawowe składniki, które kompleksowo dbają o skórę głowy i włosy. Należą do nich: olejek roucou i olejki silikonowe. Pierwszy ze składników, inaczej nazywany olejkiem z annatto, dba o strukturę zewnętrzną włosów, ma działanie ochronne i uelastyczniające. Natomiast olejki silikonowe tworzą wokół włosów warstwę zabezpieczającą; potrzebne są także w celu przetransportowania składników odżywczych do cebulek włosowych i wewnętrznych części włosa.

Metoda aplikacji. Olejek do włosów Davines OI Oil można nakładać zarówno na włosy mokre, jak i na suche. Wilgotne włosy należy owinąć ręcznikiem, aby pod wpływem wytworzonego w ten sposób ciepła składniki aktywne szybciej wchłonęły się. Liczba dawek uzależniona jest od długości włosów: trzy pompki zalecane są do pielęgnacji włosów sięgających do pasa, krótka fryzura wymaga zastosowania jednej dawki olejku. Kosmetyk świetnie nadaje się do zabezpieczania końcówek – wystarczy niewielka porcja, aby w pełni ochronić końce włosów.

Opakowanie. Olejek do włosów Davines OI Oil zamknięty jest w 135 ml butelce. Opakowanie wyposażone jest w dozownik, który ułatwia każdą aplikację. Buteleczka wykonana jest z przezroczystego tworzywa, dzięki czemu cały czas można kontrolować poziom olejku. Ponadto jest produktem bardzo wydajnym – wystarcza na około dwa lata przy codziennym nakładaniu na włosy.

Zapach i kolor. Olejek do włosów Davines OI Oil posiada jasnożółty kolor. Kosmetyk ma delikatny, waniliowy zapach.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.