Fryzura o poranku. Co zrobić, żeby włosy wyglądały dobrze po nocy?

Fryzura o poranku. Co zrobić, żeby włosy wyglądały dobrze po nocy

Ludzie dzielą się na dwa typy – tych, którzy wyglądają bezbłędnie od razu po przebudzeniu i tych, którzy co rano muszą toczyć nierówną walkę z niesfornymi włosami. Jeśli jesteś w tej drugiej grupie z pewnością przyda ci się kilka wskazówek, jak zadbać o włosy wieczorem, żeby rano były łatwe do ułożenia i wyglądały dobrze?

Miałaś ciężki dzień. Kładziesz się do łóżka i myślisz tylko o tym, że jutro musisz wstać wcześnie rano… i nie będziesz miała czasu na zajmowanie się włosami. Chciałabyś, żeby rano wyglądały po prostu dobrze. Jak to zrobić?

Oto najlepsze sposoby na ujarzmienie włosów i sprawienie, że będą wyglądały dobrze nawet po najcięższej nocy. Czas na poradnik dla tych wszystkich, którzy rano budzą się z włosami nie z tego świata!

Włosy do spania – rozpuszczone czy związane? 

Pierwsza i najważniejsza kwestia, która spędza sen z powiek tych, którzy mają długie włosy. Czy spać lepiej jest we włosach rozpuszczonych, czy może związanych? Odpowiedź jest prosta: lepiej związywać włosy na noc. Niezbyt ciasno, żeby nie czuć się nieswojo i nie osłabiać cebulek. Ale bezapelacyjnie związywać!

Mało jest osób, które nocą się nie wiercą. W trakcie tych wieczornych roszad na łóżkowym poletku włosy ocierają się o pościel i splątują. To może prowadzić do mikrouszkodzeń i rozdwajania końcówek, ale też elektryzowania i puszenia się włosów. Tak poplątane pasma trudno nad ranem rozczesać, a cała fryzura wygląda, jak po uderzeniu pioruna.

Warto więc związywać włosy przed pójściem spać, bo w ten prosty sposób oszczędzimy są porannej szarpaniny. Jakie fryzury do spania są najbardziej praktyczne? Luźny warkocz nad karkiem albo messy bun na czubku głowy, luźny i sprawiający, że włosy nad ranem będą pięknie pofalowane.

Czy powinno się zasypiać z mokrymi włosami?

Kolejna rzecz, którą warto omówić, to zasypianie z mokrymi włosami. Czy można kłaść się, gdy włosy jeszcze nie wyschły? To oczywiście dylemat tylko osób, które myją je wieczorem. Tutaj również sprawa jest jasna: nie wolno zasypiać z mokrymi włosami. Dlaczego? Ponieważ mokre pasma są dużo bardziej kruche i podatne na uszkodzenia. Warto zaplanować sobie wieczorną toaletę tak, żeby włosy zdążyły wyschnąć lub wysuszyć je przed położeniem się do łóżka (rzecz jasna, wykorzystując chłodne powietrze z suszarki).

Dobry nawyk: olejowanie włosów na noc

Bardzo dobrą propozycją dla wszystkich tych, którzy chcą, aby ich włosy rano wyglądały dobrze, a jednocześnie nie mają czasu na pielęgnację, jest olejowanie włosów. Wystarczy nałożyć dowolny olej na włosy i wetrzeć w skórę głowy przed pójściem spać, aby rano włosy były odżywione. Minusem jest fakt, że wymusza to na nas mycie włosów rano, ale jest to poświęcenie, które warto uczynić.

Nakładane na noc olejki do włosów nie tylko pielęgnują pasma i wzmacniają cebulki godzina po godzina, ale również ochraniają je przed uszkodzeniami. Warto pamiętać, że nocne życie włosów jest naprawdę intensywne: to wtedy regenerują się i odpoczywają po trudach całego dnia, a skóra pozbywa się m.in. toksyn. I to właśnie olejowanie włosów na noc pomaga im w tym żmudnym i trudnym procesie. Przygotowuje włosy na kolejny dzień, zapewniając im elastyczność, miękkość i piękny blask. Bo zdrowe włosy, to piękne włosy, które dobrze się układają.

Stylizowanie włosów podczas snu. Czy to możliwe?

Jasne, że tak! Nie musisz budzić się z włosami, które straszą w lustrze. Wystarczy zastosować prosty trik, aby podczas snu wystylizować swoje włosy w taki sposób, że będą wyglądały, jak po wyjściu prosto od fryzjera.

Stylizowanie włosów nocą jest proste. Wystarczy spiąć je w kok, zapleść na apaszce wokół głowy, związać w warkocz lub kłos, ewentualnie nawinąć na miękkie papiloty. Każdy powinien zrobić to tak, jak dla niego jest najlepiej i najwygodniej. Pamiętając jednak, że efekt będzie inny w zależności od fryzury. Warto sprawdzić, jak spinać włosy, żeby wymodelować je w trakcie snu. Luźny koczek sprawi, że włosy będą lekko pofalowane, warkocz doda im objętości i wystylizuje morskie fale, a papiloty oznaczają burzę loków. Warto przetestować wszystkie opcje!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.