Dzień dobroci dla włosów – najlepsze domowe kuracje i zabiegi

domowe zabiegi na wlosy

Piękne włosy bez fryzjera? Da się zrobić! Wystarczy, że wypróbujesz domowe kuracje, polecane przez włosomaniaczki i stylistów fryzur. Czy wiesz, czym najchętniej odżywiają włosy zmęczone po wielogodzinnych stylizacjach? W jakiej fryzurze śpią fryzjerzy? Co robią włosomaniaczki, gdy mają więcej czasu dla swoich włosów?

Masz wolny weekend? Zrób coś dla siebie!

Książka i nowy sezon ulubionego serialu brzmi dobrze, ale brzmiałby jeszcze lepiej, gdybyś w tym czasie odżywiały się twoje włosy, czyż nie? Zachęcamy Cię do tego, by czas relaksu spożytkować równocześnie na dbanie o urodę. W tym tygodniu proponujemy Ci dzień dobroci dla włosów.

Sprawdź, jak o nie zadbać by wyglądały doskonale i jak po wyjściu od fryzjera.

Dzień dobroci dla włosów – domowe zabiegi DIY

1. Detoks włosów i oczyszczenie skóry głowy

To ważny etap. Masz okazję pozbawić je zanieczyszczeń i resztek kosmetyków, które gromadzą się w ciągu dnia. Zalegają one nie tylko na włosach, ale tez u ich podstawy i na głowie. Dlatego oczyszczanie ich z sebum itd. jest jednym z ważniejszych elementów prawidłowej pielęgnacji włosów.

Wykorzystaj peeling do skóry głowy, trychologiczny lub po prostu umyj włosy oczyszczającym szamponem. Możesz sięgnąć także po micelarny szampon, który nadaje się dok=skonale do włosów delikatnych oraz wrażliwej skóry głowy.

2. Olejowanie włosów

Olejowanie włosów to też doskonały sposób, by zadbać nie tylko o fryzurę na całej długości, ale także o skórę głowy. Wystarczy ci 5 ml oleju, aby pokryć całe włosy i skórę głowy. Wykonaj delikatny masaż, który pobudzi krążenie podskórne i pobudzi cebulki włosowe, a tym samym wzmocni włosy. Olejowanie dostarcza pasmom cennych składników: od kwasów omega, przez witaminy i mikroelementy, aż po unikalne flawonoidy i roślinne sterole, które silnie odżywiają i upiększają włosy.

Jeśli robisz olejowanie włosów: nałóż je na wilgotne, umyte szamponem włosy (idealnie, jeśli umyłaś je oczyszczającym szamponem, ponieważ wtedy ich łuski są otwarte). Olej wniknie lepiej w strukturę włosa, a cząsteczki lepiej je odżywią.

Trzymaj olejek na włosach około pół godziny – im dłużej, tym lepiej wiec wybierz długi film i spłucz olejek przy napisach końcowych. Pamiętaj, aby dobrać olej do rodzaju włosów, a jeśli nie masz w tym praktyki, sięgnij po doskonały w działaniu i dość uniwersalny olejek arganowy, albo jojoba.

3. Maska na włosy

Maska to doskonałe uzupełnienie olejowania włosów! Czy wiesz, ze ona świetnie emulguje olejek, czyli neutralizuje jego tłuste cząsteczki. Nałóż ją na pokryte olejkiem włosy, na około 5 minut przed końcem olejowania. Gdy spłuczesz maskę, wraz z nią zejdzie olejek, a Twoje włosy pozostaną miękkie i pełne blasku. Umyj je teraz delikatnym, ziołowym szamponem, spłucz. Osusz w ręcznik i zamiast tradycyjnej odzywki rozpyl na włosach odżywkę w sprayu.

Szukasz przepisu na dobra maskę do włosów? Supermodelki proponują najprostsze i najszybsze do zrobienia, ze składników, które z pewnością masz w kuchni:

  • żółtko
  • 5 łyżek piwa
  • Wymieszać oba i nałożyć na włosy.

Piwo możesz też zastosować jako płukankę, do ostatniego spłukiwania włosów. Podobnie jak ocet jabłkowy, który nadaje blasku i zakwasza włosy, dodaje też blasku, ponieważ domyka łuski włosów.

4. Serum na końce włosów

Warto zadbać o końcówki, ponieważ to one najszybciej niszczeją i się przesuszają. Dlatego po każdym myciu włosów wcieraj w nie naturalny olejek (wystarczą 2-3 krople), albo specjalne serum na końce włosów.

Szukasz naturalnego serum wzmacniającego włosy? Hitem włosomaniaczek jest żel z siemienia lnianego: nie tylko pielęgnuje, ale tez stylizuje i nabłyszcza włosy, a przy tym nie niszczy ich i nie przeciąża. Zalej siemię lniane wodą tak, by nasionka się przykryły. Odstaw na noc. Rano zobaczysz, że wytrącił się z nich żel, który wystarczy przesączyć i przelać do słoiczka.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.