Masz słabe i zniszczone włosy? Sprawdź, który olejek do włosów ci pomoże.

zniszczone_wlosy-2Czy wiesz, że na głowie człowieka znajduje się od 100 do 150 tysięcy włosów? Pełnią bardzo ważną rolę: określają ogólny stan organizmu, a ponadto stanowią atrybut kobiecości. Włosy posiadają szereg właściwości, do których zalicza się między innymi: elastyczność, zdolność do pochłaniania wody i przewodzenia elektryczności oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne i biologiczne. Cykl życia włosa składa się z trzech faz: anagenu, katagenu i telogenu. Anagen to faza wzrostu włosów trwająca nawet do czterech lat. Katagen to okres przejściowy, podczas którego włos powoli obumiera. Ostatnia faza, czyli telogen, to okres wypadania starych włosów i wzrostu nowych. Poznanie tych trzech faz pozwoli na lepszą pielęgnację włosów i dobór lepszych środków odżywczych lub myjących.

Olejek do włosów to jeden z tych kosmetyków, który każda kobieta chciałaby mieć w swojej kosmetyczce. Jest niezwykle skuteczny, ponieważ poprawia kondycję włosów i skóry głowy. Preparat posiada również inne właściwości pielęgnacyjne. Zapewnia włosom odżywienie, wygładzenie i nawilżenie. Odpowiada za przywrócenie połysku, regenerację i odbudowę, a także zmniejszenie łupieżu i wydzielania sebum przez skórę głowy. Zapobiega wypadaniu i łamaniu włosów oraz rozdwajaniu się końcówek. Olejek do włosów może być stosowany jako kosmetyk uzupełniający pielęgnację szamponami i odżywkami.

Jednym z popularnych zabiegów pielęgnacyjnych jest tzw. olejowanie włosów. Polega na nakładaniu na włosy olejku, dobranego pod względem potrzeb i rodzaju skóry głowy oraz typu włosów i stopnia ich zniszczenia. Przed zastosowaniem olejku należy określić porowatość włosów. Rozróżniamy trzy typy porowatości: wysokoporowate (włosy zniszczone, puszące się i trudne do ułożenia), niskoporowate (gładkie, błyszczące i zdrowe) oraz średnioporowate (połączenie dwóch poprzednich typów włosów). To od rodzaju włosów zależeć będzie sposób aplikacji. Pierwszy polega na nakładaniu olejku na całe włosy, po umyciu skóry głowy i wysuszeniu włosów. Druga metoda to wcieranie olejku przed myciem w suche włosy. Można również moczyć włosy w misce z wodą i olejkiem – jest to trzeci sposób aplikacji. Olejowanie włosów przynosi pożądane efekty tylko wtedy, kiedy zabieg przeprowadzamy systematycznie, korzystamy z odpowiednich kosmetyków oraz poprawnie określiłyśmy kondycję włosów i rodzaj skóry głowy.

Poniżej znajduje się ranking olejków do włosów. Został stworzony przez kobiety i z myślą o kobietach. Do testów zaproszono kilkanaście pań, które otrzymały produkty pielęgnujące włosy. Ich zadanie polegało na opisaniu olejków do włosów według następujących kryteriów: właściwości, skład, metoda aplikacji, opakowanie oraz zapach i kolor. Spostrzeżenia i uwagi dotyczące cech fizycznych, efektów kuracji i sposobów nakładania posłużyły do stworzenia tego zestawienia. Przekonaj się, czy znajdziesz w nim najlepszy olejek do włosów.

OLEJKI DO WŁOSÓW NANOIL

Najlepszy Olejek do włosów – tylko od Nanoil Nanoil to nie jeden kosmetyk, lecz cała gama produktów, wśród których z pewnością każda kobieta znajdzie olejek idealny dla siebie. Jest w […]więcej »

Kerastase Ultime Eliksir

Olejek do włosów Kerastase Ultime Eliksir przeznaczony jest do pielęgnacji każdego typu włosów. Najbardziej polecany jest do włosów suchych i zniszczonych farbowaniem, zabiegami fryzjerskimi lub stosowaniem niewłaściwie dobranych produktów. Jego […]więcej »

Moroccanoil Light Oil Treatment

Olejek do włosów Moroccanoil Light Oil Treatment przeznaczony jest do pielęgnacji każdego typu włosów, zwłaszcza farbowanych i rozjaśnianych. Posiada właściwości odżywcze, może być także stosowany do modelowania i układania fryzury. […]więcej »

Redken Diamond Oil

Olejek do włosów Redken Diamond Oil polecany jest do włosów zniszczonych i bardzo zniszczonych oraz pozbawionych blasku. Dzięki zawartości naturalnych składników kosmetyk bardzo dobrze odżywia i pielęgnuje pasemka i skórę […]więcej »

Goldwell Elixir

Pielęgnacyjny Olejek do Włosów Goldwell Elixir przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, poczynając od normalnych, przez suche i zniszczone, a kończąc na matowych, puszących się i rozjaśnianych. Jego główną […]więcej »

Kemon Bellessere Oil

Olejek do włosów Kemon Bellessere przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Kosmetyk stanowi połączenie kilku naturalnych olejków, które regenerują i odżywiają włosy. Produkt posiada lekką konsystencję, nie obciąża i […]więcej »

Olejek do włosów Khadi Oil

Olejek Khadi polecany jest do pielęgnacji włosów słabych, łamliwych i z tendencją do wypadania. Może być stosowany jako preparat na porost włosów. Zawiera wiele naturalnych składników, które dbają o pasemka […]więcej »

Olejek do włosów Loreal Mythic Oil

Olejek do włosów Loreal Mythic Oil przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Dzięki zawartości witamin, kwasów tłuszczowych i naturalnych olejków doskonale dba o pasemka i skórę głowy. Może być […]więcej »

Olejek do włosów Davines Ol Oil

Olejek do włosów Davines OI Oil polecany jest do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów. Jest produktem profesjonalnym, ponieważ często wykorzystują go fryzjerzy podczas specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Z tego powodu kosmetyku nie […]więcej »

Olejek do włosów Castor Oil Hollywood Beauty

Olejek do włosów Castor Oil Hollywood Beauty polecany jest na wzrost włosów. Zawiera wiele naturalnych składników, dzięki którym zarówno skóra głowy, jak i włosy są zdrowe, mocne i piękne. Jest […]więcej »

Olejek do włosów Dove Advanced Hair

Olejek do włosów Dove Advanced Hair przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju włosów i skóry głowy. W jego składzie znajdziemy kilka olejków, które dbają o kondycję pasemek. Może być stosowany […]więcej »

Olejek do włosów Orofluido

Olejek do włosów Orofliudo przeznaczony jest do pielęgnacji wszystkich typów włosów. Dzięki naturalnym składnikom dba również o skórę głowy. Przeciwdziała najczęstszym problemom, z którymi borykają się kobiety: rozdwojone końcówki, włosy […]więcej »